Logo Xena CONu


Xena CON 2001
Zpět na hlavní stránkuPátek, 3.8.2001, den první

Celý den začal cestou. Autem - rychlým, závodním šípem. CON se konal v pěkné vesničce Borač poblíže Brna (mírumilovné domorodce všichni zdravíme :-)), kam jsme společně s osádkou vozu, SeXenou a Kubullou dorazili kolem 18té hodiny. Na místě již bylo přítomno zhruba 20 účastníků a účastnic, včetně třech zahraničních xenitek, v průběhu večera dorazili i ostatní a počet lidí se nakonec zaokrouhlil na asi 30ti lidech. V tu chvíli king conmaster gaius Miroslavus svým jemným a procítěným proslovem oficiálně zahájil vlastní CON a projektor začal vysílat svým objektivem fotony na širokoúhlé plátno, kde se snímek za snímkem, záběr za záběrem začala zjevovat první epizoda seriálu, díl Sins of the Past alias Hříchy minulosti. Z reproduktorů se linul pochopitelně originální, dabingem nezkažený zvuk a tak si na své konečně přišli i ti všichni, kteří doposud neměli možnost slyšet pravý hlas našich hrdinek. Po úvodním show následovala exkluzivní epizoda Callisto. Během těchto dvou dílů večer poněkud pokročil a tak bylo po Callie zaveleno na přesun k ohništi, kde se po menších problémech se zdařilo zapálit táborák. Začali se opékat buřtíky, zábava plynula plným proudem, až do chvíle, kdy v hluboké noci zahřměl hrom, nebe ozářil blesk a Zeus (i když ho Ercyl dávno zabil) na naše ctěné hlavinky z nebe spustil kapky deště. Schovali jsme se tedy zpět pod střechou, ale vládci Olympu to nestačilo a tak u nejbližší trafostanice shodil strom na elektrické vedení a definitivně nás tím ponořil do hlubin tmy, která by se snad opravdu dala krájet. CON tedy pokračoval černou hodinkou, ale jelikož byli stejně všichni unaveni dlouhým cestováním, tak po nějakém tom horrorovém povídání a zmateném šátrání poslepu se jakž takž všichni odebrali spinkat (někteří na svou karimatku, někteří na cizí... (zdravím Kubullu)), ale ještě před usnutím - nebyl by to správný sraz, kdyby nebylo řádně přetřeseno téma Kačenka.


Sobota, 4.8.2001, den druhý

Druhý den začal Xena season 6 marathon, aneb šestá série v pořadí, jaké by i železná televize mohla závidět. Postupem času se všichni účastníci spřátelili, ztratili veškerý ostych a tak to v Borači začalo vypadat jako u fanoušků v epizodě Send in the Clones. Jednotlivé pasáže byly ohodnocovány bouřlivým potleskem, skandováním a u těch nejlepších kousků se někteří dokonce dožadovali opakování :-) Nemusím připomínat, že velkým plátnem a aplikací projektoru byl zážitek z Xeny jen a jen umocněn! Pouštěli jsme si Coming Home, závěrečné díly Friend in Need, The Abbys a několik dalších. Kolem poledne byla SeXenou, Kubullou a mnou uspořádána vědomostní soutěž o hodnotné ceny aneb "Chcete být Xemilionářem?", která sestávala z 50ti otázek - nakonec byly všechny zdárně zodpovězeny, vítězi byli vyhlášení společně Molir a Kami. Jako cenu od nás obdrželi několik tematických obrázků a všichni zúčastnění dostali skvělé vystřihovánky s motivy Alti, Callisto, Gabriely a pochopitelně i Xeny. Po této akci následovalo promítnutí Jay Leno show, reportáže z natáčení seriálu a nakonec blooperů alias nepovedených záběrů. Co bylo poté? Jelikož nejen Xenou živ je člověk a tak byl uspořádán hodokvas, který by byl v pohodě hoden přízviska eXcelentní! Mirek se vytasil beranem ...nééé, s chutným a šťavnatým vepřovým, krásně propečeným v nedalekém podniku - jelikož ta půlka prasete byla přivezena vcelku, tak sice nastal malý problém s naporcováním (což nikdo neuměl :-)), ale nakonec se všichni dočkali své porce a po voňavém masíčku jen a jen olizovali. Poté, když se CONníci zcela přežraní byli schopni jen líně odvalit na židle a věnovat pouze pasivní zábavě, pokračoval s6 marathon. Byla promítnuta severská trilogie a v pozdních nočních hodinách ještě amazonské díly s Variou, během kterých již vzhledem k únavě postupně lidi odpadávali a odebírali se na svá karimatická lože. Kačenka se tento večer nekonala, zato byly řádně probrány a zkritizovány všechny epizody zcela nové, neokoukané a perspektivní sedmé série se Štěpánkou v hlavní roli.


Neděle, 5.8.2001, den třetí

Třetí den, po probuzení a nasnídání pokračoval s6 marathon, tentokrát si pamatuj, že to byly epizody Haunting of Amphipolis, Who's Gurkhan, Legacy, Last of the Centaurus a určitě ještě některá (holt takhle to dopadá, když si to někdo nenapíše a má děravou hlavu...). Škoda jen, že zrovna první zmiňovaný díl byl puštěn v denních hodinách a tudíž za světla - za tmy by tato horrorová epizoda vyzněla mnohem lépe a strašidelněji. Během dne také Mirek na svém stroji dopaloval CDčka se soundtracky (docela jsem se divil, že se uplatnilo i dost kopií těch nejstarších - prvního a druhého), jeho vypalovačka byla málem zavařena, ale vydržela. Kolem poledního, dokud byli přítomni všichni CONníci, bylo vyhlášeno podepisování pamětního trička s motivem X&G jakožto suvenýru pro Lunovis a následně na to se všichni odebrali na venkovní schodiště, kde bylo pořízeno několik kolektivních fotografií. Poté jsme se pustili do prvotního uklízení, zlikvidovali ohniště, umyli nádobí, srovnali stoly a tak podobně :-) Po těchto nepříjemných aktivitách byl dokončen season six marathon posledními epizodami, které ještě za ty tři dny neběžely, během nich se pomalinku někteří přítomní začali loučit a opouštět nás směrem ke svým domovům. Okolo třetí jsme se se zbytkem přítomných také rozloučili a ve stejné sestavě, v jaké jsme přijeli, naložili do posunovadla, nasměrovali zaměřovač od Borače směrem k naší stověžaté matičce a plni zážitků se těšili na další a další podobné, naprosto ÚŽASNÉ akce! Rád vás všechny zase uvidím. Vojta

Na oficiálních stránkách XenaCONu naleznete všechny fotografie, které jsem pro Vás nafotil.


Kolektivní fotografie Xenitů, CONníků :-)